Kobiecość, która nie ogranicza

Wielu z nas zarówno kobiet jak i mężczyzn, gdy myśli o biznesach prowadzonych przez kobiety lub przez nie zarządzanych ma w głowie wizję rękodzieła, sklepu odzieżowego lub baru z domowym jedzeniem. 

Tymczasem biznes prowadzony przez Panie wcale nie musi być tak „kobiecy” a świadczą o tym choćby sylwetki najpotężniejszych kobiet biznesu gdzie na pierwszym miejscu znajduje się dyrektor zarządzająca General Motors – Mary Barra. Świata części samochodowych i motoryzacji, raczej „kobiecym” nazwać nie można, tymczasem M.Barra doskonale radzi sobie na swoim stanowisku a do tego przekonuje kobiety do rozwijania swoich firm i kariery w kierunku branży technologicznej. CEO General Motors zajęła 1 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych kobiet biznesu. 

 

Na trzecim miejscu uplasowała się również kobieta z „niekobiecego” biznesu, tym razem mowa o dyrektor zarządzające i prezesie IBM - Ginni Rometty. Rometty poprowadziła IBM ku nowym technologiom – plikach w chmurze oraz inteligentnym systemom komputerowym.

 

To tylko przykłady dwóch kobiet biznesu, które odniosły sukces na rynkach zupełnie oddartych z kobiecości, jeśli przyjrzeć się pierwszej dziesiątce Pań w tym rankingu to poza zajmująca drugie miejsce Indrą Nooyi, która działa w branży żywienia – pozostałe panie to w głównej mierze prezeski i dyrektor zarządzające firm z branż IT, producentów sprzętu,m oprogramowania, czy nowych mediów. Czy, któryś z tych biznesów można nazwać kobiecym?

Tagged Under

Język