Kobiety w biznesie radzą sobie coraz lepiej, liczne organizacje śledzące zmiany na rynku pracy przeprowadzają analiz tego stanu rzeczy, stworzono profil polskiej liderki biznesu, który określa jakimi cechami charakteryzują się Polki pełniące kierownicze stanowiska lub prowadzące własne firmy. Do tych cech zaliczane są między innymi:

 

Kobiety uważają, że fundamentem budowy współpracy i efektywnego działania firmy jest dobry feedback. 

 

Kobiety nie boją się oceny. Ponad połowa pracujących Polek chce otrzymywać feedback dotyczący swojej pracy, uważają że może się on stać sposobem na poprawę jakości. 

 

Kobiety, w dzisiejszych czasach są znacznie bardziej pewne siebie i wyedukowane (statystyki dowodzą, że na studiach wyższych zaczyna przeważać płeć żeńska).

 

Kobiety będąc matkami uczą się sprawnej organizacji czasu pracy, działania w sytuacjach kryzysowych, opanowania i elastyczność, wszystkie te cechy wykorzystują później w swoim życiu zawodowym. 

 

Ciągła walka ze stereotypami i konieczność stawiania czoła krzywdzącym opiniom pracodawców niezwykle hartuje Panie, które zakładając własny biznes nie poddają się i pozbawione wcześniejszych ograniczeń mogą rozwijać skrzydła.

 

 

 

 

Tagged Under

Język